28HSKIKI – Programme
Tuesday, March 28, 2023 | |
14:00 – 16:00 | Registration (Lone Lobby) |
16:00 – 16:30 | Opening ceremony (Congress Hall Lone) |
16:30 – 17:30 |
Plenary lecture (Congress Hall Lone) Tony McNally Chair: Robert Vianello |
17:30 – 18:30 |
Sponsors (Congress Hall Lone) Selvita d.o.o., Xellia d.o.o. RU-VE d.o.o. Mettler Toledo d.o.o., BIA d.o.o., Jasika d.o.o., Labena d.o.o., Shimadzu d.o.o. |
19:00 – 21:00 |
Welcome reception coctail Conference Bar Lone, Conference Terrace |
Wednesday, March 29, 2023 | |||
9:00 – 10:00 |
Plenary lecture (Congress Hall Lone) Karl Gademann Chair: Dean Marković |
||
10:00 – 10:30 | Coffe break (Lone Lobby) | ||
SECTION – Chemistry Chair: Iva Rezić |
SECTION – Biochemical Engineering Chair: Maja Molnar |
6th Symposium „Vladimir Prelog” Chair: Matija Gredičak |
|
HALL 1 LONE | HALL 2 LONE | HALL 3 LONE | |
Invited lectures | Invited lectures | Invited lectures | |
10:30 – 11:00 11:00 – 11:30 |
Roland Ludwig Višnja Vrdoljak |
Selin Kara Stela Jokić |
Christophoros Kokotos Award-winner: Nikola Cindro |
Section lectures Chair: Tin Weitner |
Section lectures Chair: Hrvoje Kušić |
Section lectures Chair: Matija Gredičak |
|
11:30 – 11:50 11:50 – 12:10 12:10 – 12:30 |
Dubravka Madunić Čačić Eszter Kasà Lara Jurković |
Nevena Milčić Dino Skendrović Ana Jurinjak Tušek |
Željka Car Anja Beč Dajana Gašo-Sokač |
12:30 – 14:00 | Lunch break (at your own expense) |
||
14:00 – 15:00 |
Plenary lecture (Congress Hall Lone) Ljiljana Fruk Chair: Suzana Šegota |
||
15:00 – 15:30 | Coffee break (Lone Lobby) | ||
15:00 – 16:30 |
Posters (EDEN, Hall Maslina) A – Chemistry |
||
15:30 – 16:00 |
Workshop (Hall 1 Lone) BIA d.o.o. |
||
SECTION – Chemistry Chair: Vladimir Damjanović |
SECTION – Chemical Engineering Chair: Marko Rogošić |
6th Symposium „Vladimir Prelog” Chair: Matija Gredičak |
|
HALL 1 LONE | HALL 2 LONE | HALL 3 LONE | |
Invited lectures | Invited lectures | Invited lectures | |
17:00 – 17:30 | Marko Cigler | Dušan Strmčnik | Marco Rabuffetti |
Section lectures |
Section lectures |
SECTION – Materials Chair: Dražan Jozić |
|
17:30 – 17:50 17:50 – 18:10 18:10 – 18:30 |
Anja Rakas Ivona Krošl Barbara Panić |
Blaž Likozar Vanja Kosar |
Section lectures |
Katarina Marušić Izabela Đurasović |
Thursday, March 30, 2023 | |||
9:00 – 10:00 |
Plenary lecture (Congress Hall Lone) Nuno Maulide Chair: Robert Vianello |
||
10:00 – 11:00 |
Plenary lecture (Congress Hall Lone) Aurelio Hidalgo Huertas Chair: Zvjezdana Findrik Blažević |
||
11:00 – 11:30 | Coffee break (Lone Lobby) | ||
SECTION – Chemistry Chairs: Adriana Kenđel, Suzana Šegota |
SECTION – Materials Chairs: Dražan Jozić, Aleksandra Sander |
SECTION – Environmental Protection Chairs: Hrvoje Kušić, Dajana Kučić Grgić |
|
HALL 1 LONE | HALL 2 LONE | HALL 3 LONE | |
Invited lectures | Invited lectures | Invited lectures | |
11:30 – 12:00 12:00 – 12:30 |
Ivan Halasz Momir Mališ |
Anamarija Rogina Ivana Capan |
Gabriela Kalčikova Panaghiotis Karamanis |
Section lectures | Section lectures | Section lectures | |
12:30 – 12:50 12:50 – 13:10 |
Sara Krivačić Ivica Cvrtila |
Juraj Nikolić Ivan Pucko |
Kristina Bule Možar Tatjana Šolević Knudsen |
13:10 – 14:30 | Lunch break (at your own expense) |
||
14:30 – 15:00 | Coffee break (Eden Lobby) | ||
14:30 – 16:00 |
Posters (Eden, Hall Maslina) B – Chemical and Biocehmical Engineering, C – Materials, D – Environmental Protection |
||
14:30 – 16:00 |
Workshop (Meeting Room 4) Process Analytical Technology (PAT) for Real Time Control |
||
16:30 – 20:00 | Optional Excursion to Pula | ||
21:00 – 24:00 | Gala Dinner (Congress Hall Lone) |
Friday, March 31, 2023 | |||
9:00 – 10:00 |
Plenary lecture (Congress Hall 1 and 2 Lone) Robert Dominko Chair: Boštjan Genorio |
SECTION – Education | |
HALL 3 LONE | |||
Plenary lecture Vladimir Stilinović |
|||
10:00 – 10:30 | Coffee break (Lone Lobby) | ||
SECTION – Chemistry Chair: Jurij Lah |
SECTION – Chemical Engineering Chair: Vesna Tomašić |
SECTION – Education Chair: Olgica Martinis |
|
HALL 1 LONE | HALL 2 LONE | HALL 3 LONE | |
Invited lectures | Invited lectures | Invited lectures | |
10:30 – 11:00 | Ilija Čorić | Anita Šalić |
10:30 – 11:30 Draginja Mrvoš-Sermek 11:30 – 12:15 Vesna Petrović Peroković |
SECTION – Chemistry Chair: Jurij Lah |
SECTION – Chemical Engineering Chair: Vesna Tomašić |
||
Section lectures | Section lectures | ||
11:00 – 11:20 11:20 – 11:40 |
Mario Lovrić Petra Stanić |
Žarko Olujić Ivan Karlo Cingesar |
|
SECTION – Environmental Protection Chair: Nikolina Vidović |
SECTION – Biochemical Engineering Chair: Vesna Tomašić |
Section lecture 12:15 – 12:35 Monika Pavić i Maja Jurić-Babaja |
|
Section lectures | Section lectures | ||
11:40 – 12:00 12:00 – 12:20 |
Anamarija Pulitika Suzana Sopčić |
Martina Trtinjak | |
12:40 – 14:00 | Closing ceremony and poster awards (Congress Halls 1 and 2 Lone) |
Petak, 31. ožujka, 2023. | ||
SEKCIJA – Edukacija (Dvorana 3 Lone) Moderator: Olgica Martinis |
||
9:00 – 10:00 |
PLENARNO PREDAVANJE Vladimir Stilinović |
|
10:00 – 10:30 | Pauza za kavu (Lone predvorje) | |
DVORANA 3 LONE | ||
POZVANA PREDAVANJA | ||
10:30 – 11:00 11:30 – 12:15 |
Draginja Mrvoš-Sermek Vesna Petrović Peroković |
|
USMENA PRIOPĆENJA | ||
12:15 – 12:35 12:35 – 12:55 12:55 – 13:15 13:15 – 13:35 |
Monika Pavić i Maja Jurić-Babaja Mirta Malčić i Suzana Lovrić Daria Stejskal i Renata Ruić Funčić Darija Vištica i Melita Barić Tominac |
|
13:00 – 14:30 | PAUZA ZA RUČAK (o vlastitom trošku) |
|
14:30 – 14:45 | PROGRAM U OŠ JURJA DOBRILE, ROVINJ
Marin Mihovilović – ravnatelj |
|
14:45 – 16:15 | RADIONICE | |
A. radionica (učionica 12) Imena kemijskih elemenata | Vladimir Stilinović | |
B. radionica (učionica 13) Pripremanje za nastavu kemije nekad i danas | Olgica Martinis | |
C. radionica (učionica 14) Nastavne strategije u poučavanju kemije nekad i danas | Draginja Mrvoš-Sermek | |
D. radionica (učionica 15) Provjera usvojenosti ishoda poučavanja iz kemije nekad i danas na odabranom primjeru – PSE u nastavi kemije u Hrvatskoj | Vanja Horvat – Flegar | |
16:15 – 16:45 | STANKA | |
16:45 – 18:15 | PONOVLJENE RADIONICE | |
18:15 – 19:00 | Okrugli stol na temu Tradicionalne strategije poučavanja vs. umjetna inteligencija u obrazovanju | izvoditelji i sudionici skupa |
19:00 – 19:15 | ZAKLJUČCI SKUPA | izvoditelji i sudionici skupa, Olgica Martinis, voditeljica skupa |
19:15 – 19:30 | EVALUACIJA | sudionici skupa i Olgica Martinis, voditeljica skupa |
19:30 | ZATVARANJE SKUPA | sudionici skupa i Olgica Martinis, voditeljica skupa |
Wednesday, March 29, 2023 | |
Section | |
CHEMISTRY | P-A1 – P-A90 |
Thursday, March 30, 2023 | |
Section | |
CHEMICAL AND BIOCHEMICAL ENGINEERING | P-B1 – P-B39 |
MATERIALS | P-C1 – P-C37 |
ENVIRONMENTAL PROTECTION | P-D1 – P-D29 |
Friday, March 31, 2023 | |
Section | |
EDUCATION | EP-1 – EP-2 |